Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2013. Január 30. 09:46, szerda | Sport
Forrás: MTI

Kővágó-ügy - A svájci legfelsőbb bíróságon folytatódik a vita

Kővágó-ügy - A svájci legfelsőbb bíróságon folytatódik a vita

Még nem ért véget Kővágó Zoltán ügye, ezért egyelőre kérdéses, hogy a doppingvétséggel vádolt diszkoszvetőnek vissza kell-e adnia a tavalyi Európa-bajnokságon szerzett bronzérmét.

A helsinki Eb-n harmadik versenyzőt, aki a londoni olimpiára éremesélyesként utazott volna, egy 2011 augusztusi eset miatt büntette a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) közvetlenül a játékok előtt kétéves eltiltással, mert ítélete szerint a sportoló kivonta magát a doppingellenőrzés alól. Az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) ennek nyomán kérte vissza most a magyar szövetségtől (MASZ) Kővágó bronzérmét.
"Ez az ügy még nincs lezárva, Kővágó Zoltán és a MASZ is a svájci legfelsőbb bíróságon támadta meg a CAS döntését, mivel a jogászok szerint az indoklás, az ítélet és a kereset nincs összhangban" - nyilatkozott szerdán az MTI-nek Gyulai Márton.
A MASZ főtitkára hozzátette a CAS tavaly ősszel érkezett indoklása jogi oldalról erősen megkérdőjelezhető. Az ügyben körülbelül fél év múlva várható végleges ítélet, akkor derül ki az is, mi lesz Kővágó bronzérmével.
Az athéni játékokon ezüstérmes dobóatlétát egy tavaly augusztusi doppingellenőrzés megtagadása miatt büntette kétéves eltiltással, jogerősen a CAS. A bírósághoz a nemzetközi szövetség (IAAF) fordult, miután a háromtagú független magyar doppingbizottság felmentette Kővágót. A tavaly július eleji döntéssel szemben a magyar szövetség (MASZ) fellebbezett - ebben a Magyar Olimpiai Bizottság támogatta -, de nem járt sikerrel.
A 33 éves Kővágótól két doppingellenőr akart mintát venni Szolnokon másfél évvel ezelőtt, ám a megadott címen nem találták. Az ellenőrök állítása szerint ezután felhívták az atlétát telefonon, de ő megtagadta a találkozást, azaz az ellenőrzést. Ezért pedig kétéves eltiltás jár.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 08:05, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Győr hét gólt szerezve nyert az MTK otthonában

A Konferencia-ligában a főtábláért küzdő Győr 7-2-re nyert az MTK Budapest otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.

2025. Augusztus 18. 08:04, hétfő | Sport

Osztrák Nagydíj - Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött

Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokságban: az Osztrák Nagydíj vasárnapi megnyerése után így már 142 pontos előnnyel vezet az elitkategóriának számító Moto GP-ben.

2025. Augusztus 17. 08:41, vasárnap | Sport

A Puskás Akadémia legyőzte a BL-selejtezőre készülő Ferencvárost

A Puskás Akadémia 2-1-re nyert a címvédő Ferencváros otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának szombat esti rangadóján.