Hírek
2021. Május 30. 08:53, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Zivatarokra figyelmeztetnek országszerte
Zivatarveszély miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint emellett Budapestre, Pest, Hajdú-Bihar, Heves és Jász-Nagykun-Szolnok megyére a felhőszakadás veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Azt írták: vasárnap a déli óráktól több helyen ismét zivatarok alakulhatnak ki. Az intenzív gócokhoz jégeső, viharos széllökés társulhat. Az ország északi, északkeleti harmadában rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat.
Az esti órákra fokozatosan megszűnnek a zivatarok - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint vasárnap napközben általában 17-21 Celsius-fok lesz. Késő estére 9 és 14 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
