Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2017. Október 19. 05:00, csütörtök | Sport
Forrás: mti

Vízilabda világliga - A hollandokkal kezdenek a magyarok

Vízilabda világliga - A hollandokkal kezdenek a magyarok

A magyar férfi és a női válogatott is a hollandokkal kezd a vízilabda-világligában.

A vizes sportokat tömörítő világszövetség (FINA) szerdán tette közzé a menetrendet. Ez alapján a magyar férfi válogatott az első játéknapon szabadnapos lesz, majd decemberben Hollandiában száll medencébe, januárban pedig a spanyolokat fogadja. A februári körben újfent nem lesz érdekelt, majd márciusban a hollandokat látja vendégül, áprilisban pedig Spanyolországba utazik. A férfiaknál a Szuperdöntőben Európát négy csapat képviseli, a csoportelsők mellett az esetleges rendező, vagy a legjobb második.

A nőknél Európából négy nemzeti csapat jelezte részvételi szándékát, így nem kellett csoportokat kialakítani. Bíró Attila válogatottjának az orosz, a holland és a spanyol csapattal kell majd megküzdenie, s a legjobb három kerül a szuperdöntőbe. Az Európa-bajnok magyar válogatott Hollandiában kezd, majd a spanyolokat, az oroszokat és a hollandokat fogadja. Végül Spanyolországba és Oroszországba utazik.

A magyarok programja:
férfiak:
1. forduló (2017. november 14.): Magyarország szabadnapos
2. forduló (2017. december 12.): Hollandia-Magyarország
3. forduló (2018. január 16.): Magyarország-Spanyolország
4. forduló (2018. február 13.): Magyarország szabadnapos
5. forduló (2018. március 20.): Magyarország-Hollandia
6. forduló (2018. április 10.): Spanyolország-Magyarország
nők:
1. forduló (2017. november 21.): Hollandia-Magyarország
2. forduló (2017. december 19.): Magyarország-Spanyolország
3. forduló (2018. január 30.): Magyarország-Oroszország
4. forduló (2018. február 27.): Magyarország-Hollandia
5. forduló (2018. március 27.): Spanyolország-Magyarország
6. forduló (2018. május 1.): Oroszország-Magyarország

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:06, szombat | Sport

Férfi kézilabda Eb - A magyar válogatott döntetlent játszott Svájccal

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svájccal az Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken Malmőben.

2026. Január 24. 08:02, szombat | Sport

Férfi vízilabda Eb - Döntős a magyar válogatott

A magyar válogatott bejutott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság fináléjába: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese a pénteki elődöntőben 15-12-re győzte le a görög csapatot.

2026. Január 23. 07:08, péntek | Sport

Európa-liga - A Panathinaikosz elleni döntetlennel megőrizte veretlenségét az FTC

A Ferencváros hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott csütörtökön a görög Panathinaikosszal a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának hetedik fordulójában, amivel megőrizte helyét a nyolcaddöntőt érő legjobb nyolc között.

2026. Január 21. 07:15, szerda | Sport

Férfi vízilabda Eb - Ötméteres dráma után elődöntős a magyar válogatott

A magyar válogatott ötméteresekkel 15-14-re legyőzte a címvédő és világbajnok spanyol csapatot a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság középdöntőjének zárófordulójában kedden, ezzel bejutott a legjobb négy közé.