Hírek
2019. November 14. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Visszahívnak egy köszvénygyógyszert
Visszahívnak egy köszvénygyógyszert, mert a 300 milligrammos Milurit tabletta egyik gyártási tételébe a csomagolás során kevesebb - 100 milligramm - hatóanyagot tartalmazó tabletta került.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) szerdán azt közölte az MTI-vel, hogy az 5133N0319-es gyártási számon forgalomba került készítményt a betegbiztonság érdekében kivonja a forgalomtól és visszahívja a betegektől.
Az OGYÉI azt kéri, hogy a gyógyszert az érintettek vigyék vissza a patikába, ahol díjmentesen egy megfelelő készítményre cserélik.
A hatóság jelezte, a köszvény kezelésére alkalmazott gyógyszer többi gyártási tétele megfelelő minőségű, és elegendő mennyiségben rendelkezésre áll.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.