Hírek
2017. Március 24. 07:38, péntek |
Sport
Forrás: Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
Vinícius gyorsan beilleszkedett a válogatottba
Vinícius Paulo saját bevallása szerint gyorsan beilleszkedett a magyar labdarúgó-válogatottba.
"Könnyű és jó döntés volt" - mondta a magyar állampolgárság megszerzéséről a Videoton FC brazil születésű védője. "Nagyon jól érzem magam a válogatottnál, a játékosok azonnal befogadtak és mindent megtettek, hogy könnyedén beilleszkedjek".
A nemzeti együttes soron következő mérkőzéséről, az Európa-bajnok portugálok elleni, szombati világbajnoki selejtezőről úgy vélekedett, hogy nagyon nehéz feladat vár a csapatra Lisszabonban, de fizikálisan és mentálisan is készen állnak a játékosok és személy szerint ő is. Hozzátette: a szakmai stáb megfelelő tervvel készült a találkozóra, azt azonban mindenkinek százszázalékosan kell végrehajtania ahhoz, hogy bravúrt sikerüljön végrehajtani.
Elárulta, nagyon fontos nap lesz az életében a szombati, így családja is elutazott a portugál fővárosba, hogy a helyszínen tekintse meg esetleges válogatottbeli debütálását.
Bernd Storck szövetségi kapitány csapata szombaton 20.45-től a Benfica stadionjában mérkőzik Portugáliával, amelyet győzelem esetén megelőzne, így "féltávnál" a pótselejtezőt érő második helyen állna. Ugyanakkor vereség esetén ötpontos hátrányba kerülne aktuális ellenfelével szemben, azaz messze kerülne a 2018-as, oroszországi világbajnokságtól. A csoportot Svájc vezeti százszázalékos teljesítménnyel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
2026. Február 20. 10:00, péntek | Sport
Európa-liga - Egygólos hátrányba került a Ferencváros Razgradban
2026. Február 19. 07:16, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlent játszott az Atlético Madrid
Két góllal is vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el az Atlético Madrid szerdán a Club Brugge vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.
2026. Február 18. 06:48, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Lisszabonban került előnybe a Real Madrid
A 15-szörös győztes Real Madrid 1-0-ra nyert a Benfica otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójában, a nyolcaddöntőbe jutásért zajló párharc keddi, első mérkőzésén.
