Hírek
2019. Július 31. 12:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Viharos időben fokozódhatnak az allergiások tünetei
Viharos időben fokozódhatnak az allergiások tünetei, mert a szél felkeveri a pollenszemeket, amelyek „szétrobbanhatnak”, és nagyobb mennyiségben szabadulhatnak ki
- mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) levegőhigiénés szakértője szerdán az M1-en.
Szigeti Tamás kiemelte, az érintettek viharos időben inkább maradjanak otthon, és csukják be az ablakokat, ajtókat, tartós eső után viszont érdemes kimozdulni és kiszellőztetni, mert ilyenkor csökken a pollenkoncentráció.
A szakértő szólt arról is, hogy az NNK körülbelül 40 növény pollenjét figyeli meg. A pollenszezon tél végén, tavasszal kezdődik a fák és cserjék virágzásával, majd május-június-júliusban a fűfélékkel folytatódik, július végétől pedig a csalánfélék és a parlagfű okoz problémákat - sorolta Szigeti Tamás.
Hozzátette, parlagfű-allergiától Magyarországon mintegy egymillió ember szenved, de az idei szezon várhatóan gyengébb lesz a szokásosnál, a legnehezebb időszak augusztus közepére várható.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld
Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni
Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
