Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2012. Július 04. 10:58, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Veszprém és Zala megyében is tűzgyújtási tilalmat rendeltek el

Veszprém és Zala megyében is tűzgyújtási tilalmat rendeltek el

Általános tűzgyújtási tilalmat rendelt el a Veszprém Megyei Kormányhivatal Erdészeti Igazgatósága vezetője a szakigazgatási szerv Veszprém és Zala megyei illetékességi területén fekvő erdőkre, fásításokra - közölte az MTI-vel a kormányhivatal szerdán.

Tilos a tűzgyújtás az erdők és fásítások határától számított kétszáz méteren belüli területeken, a kijelölt tűzrakó helyeken, valamint a közút és vasút menti fásításokban, beleértve a parlag és gazégetést is - írták.
Felhívták a közúton és vasúton utazók, az erdőben kirándulók, a mezőgazdasági területeken dolgozók figyelmét, hogy égő cigarettacsikket ne dobjanak el, azt minden esetben oltsák el.
Bács-Kiskun, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megye teljes területén már korábban elrendelték a tilalmat, kedden Zala megye több településén is - Zalaszántó, Balatongyörök, Gyenesdiás, Rezi, Vállus, Várvölgy, Vonyarcvashegy, Cserszegtomaj, Keszthely - életbe lépett a korlátozás, ugyancsak szerdán pedig Borsod-Abaúj-Zemplén megyére is elrendelték a tilalmat.
Aki a tűzgyújtási tilalomra vonatkozó rendelkezéseket megszegi, százezer forintig terjedő erdővédelmi bírsággal sújtható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.