Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2013. December 16. 10:40, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Véget ért Ákos Karcolatok 20 című turnéja

Véget ért Ákos Karcolatok 20 című turnéja

Szombathelyen fejeződött be a hétvégén Ákos turnéja. A Karcolatok 20 című koncertsorozat a Kossuth-díjas énekes-dalszerző pályafutásának első, 1993-ban megjelent szólóalbumát elevenítette fel.

A 45 éves előadó mozgalmas évet zárt: a Karcolatok 20 a második koncertsorozata volt ebben az esztendőben. Nyáron a 2084 című, szintirockos hangzású programjával a hazai fesztiválok legnagyobb nézettségű magyar fellépője volt. Játszott Békéscsabán, Debrecenben és Szegeden is, az idei VOLT Fesztiválon pedig a soproni rendezvény 21 éves történetének leglátogatottabb koncertjét adta. A nemzeti ünnepen, augusztus 20-án Budapesten önálló, ingyenes előadása több mint 25 ezer nézőt vonzott - közölte Ákos menedzsmentje az MTI-vel.
A zenész a 2013-as koncertek mellett a közrádió hangzó arculatának megújításán dolgozott, valamint felkérésre a világhírű brit elektronikus csapatnak, a Hurts-nek készített remixeket.
A Karcolatok 20 turné összes előadására hetekkel a start előtt elfogytak a jegyek. Az elsőként meghirdetett Művészetek Palotája-beli koncertre 48 óra alatt találtak gazdára a belépők - nyolc hónappal az előadás előtt. A húsz éve megjelent Karcolatok olyan slágereket vonultatott fel, mint a Hello vagy a Keresd meg a lányt. A lemez valamennyi dala az eredeti sorrendben hangzott el a jubileumi Karcolatok 20 programban.
Ákos a tervek szerint mostantól egy éven át nem koncertezik Magyarországon, új dalain dolgozik a stúdióban: ezek közül az elsőt leghamarabb 2014 tavaszán hallhatja a közönség. Ha minden az elképzelései szerint alakul, új albuma jövő őszre várható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál