Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2022. Június 24. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Változékony, de meleg idő várható a hétvégén

Változékony, de meleg idő várható a hétvégén

Sok napsütésre, de emellett záporokra és zivatarokra is készülni kell a hétvégén. Többségében így is 30 fok felett alakulnak a csúcsértékek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Pénteken jellemzően napos idő várható, ugyanakkor a Dunántúlon kisebb körzetekben megnövekedhet a gomolyfelhőzet, elvétve kialakulhat zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 12 és 17 Celsius-fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken hűvösebb, a városokban, vízpartokon enyhébb lehet a hajnal. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.

Szombatra virradó éjjel az északnyugati, északi megyékben várható csapadék. Napközben a napsütés mellett már másutt is kialakulhat szórványosan zápor, zivatar - legkisebb eséllyel az ország északkeleti harmadában. A szél is megélénkül, néhol megerősödik. A minimumhőmérséklet általában 14 és 20, a maximumhőmérséklet többnyire 30 és 35, a záporos részeken 27 és 29 fok között valószínű.

Vasárnap sok napsütés várható, de helyenként továbbra is előfordulhat zápor, zivatar, valamivel nagyobb számban a délkeleti megyékben. Mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 14 és 20, a csúcshőmérséklet 30 és 36 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.