Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2012. Május 26. 14:07, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Változások a közlekedési menetrendben

Változások a közlekedési menetrendben

A pünkösdi hosszú hétvégén megváltozik a vonatok és a helyközi buszjáratok, továbbá a fővárosi tömegközlekedési eszközök menetrendje.

A Mávinform tájékoztatása szerint a vonatok május 27-én, vasárnap ünnepnapi, május 28-án vasárnapi menetrend szerint közlekednek. Május 29-től, keddtől már a megszokott menetrend lesz érvényben.

A Volánbusz Zrt. közlése szerint a helyi és helyközi autóbuszjáratok május 26-án szabadnap, május 27-én munkaszüneti nap, május 28-án a hét első munkanapját megelőző munkaszüneti nap, május 29-én pedig a hét első munkanapja szerint közlekednek.

A busztársaság felhívja az utazók figyelmét arra, hogy más Volán-társaságok közlekedési rendje ettől eltérhet, ezért arra kérik az utasokat, hogy az utazás előtt a területileg illetékes társaságnál informálódjanak.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint a fővárosi tömegközlekedési járatok május 26-án, szombaton a szokásos hétvégi menetrend szerint közlekednek. Május 27-én és 28-án, pünkösdvasárnap és pünkösdhétfőn a tömegközlekedési eszközök az ünnepi (illetve ha a járat menetrendjében nincs ilyen, akkor a vasárnapi vagy a hétvégi) menetrend szerint járnak Budapesten.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 26. 07:52, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a téli időszámítás

Ma kezdődik a téli időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali háromról két órára állítják át.

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség