Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2020. November 20. 15:05, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Válsághelyzetet hirdetett Észak-Macedónia

Válsághelyzetet hirdetett Észak-Macedónia

Egy hónapos válsághelyzetet hirdetett péntektől az észak-macedón államfő.

Sztevo Pendarovszki bejelentette, hogy az ország északi és déli határsávjában az illegális migráció miatt hónapok óta válsághelyzet van érvényben, ezt azonban most, a koronavírus-járvány miatt az ország egész területére kiterjesztették, így a rendőrök és a katonák is hatékonyabban tudnak részt venni mind az illegális migráció, mind a járványhelyzet kezelésében, és segíteni tudnak a járványkórházak működtetésében.

A regisztrált fertőzöttek száma péntekre Szerbiában 6109-cel 104 047-re, Koszovóban 807-tel 32 022-re, Észak-Macedóniában 1198-cal 51 245-re, Montenegróban 546-tal 29 577-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1180-nal 76 744-re emelkedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában huszonkilenccel 1110-re, Koszovóban tizennéggyel 874-re, Észak-Macedóniában huszonhattal 1423-ra, Montenegróban hattal 420-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig hatvannéggyel 2154-re nőtt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.