Hírek
2021. Június 26. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emelt az ügyészség a Sárváron autókat gyújtogató férfi ellen
Közveszélyokozás bűntette, rongálás és garázdaság vétsége miatt vádat emelt az ügyészség egy letartóztatásban lévő ukrán állampolgárságú férfi ellen, aki tavaly december 17-én több autót is felgyújtott Sárváron
- közölte a Vas Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel. Simon József megyei főügyész ismertette: a férfi először egy autószerelő-műhely előtt álló gépkocsit gyújtott fel ittasan, három órával később egy másik utcában parkoló autót gyújtott meg, amelyről a lángok átterjedtek a mellette parkoló járműre is.
A vádirat szerint a három megrongált autóban összesen 1,142 millió forintnyi kár keletkezett. Az ügyészség rámutatott arra is, hogy a vádlott cselekménye miatt veszélybe kerültek más vagyontárgyak, például a parkolóban lévő tizenegy személygépkocsi is.
A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottra börtönbüntetés kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.
