Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2021. Március 05. 14:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Tovább romlott a levegőminőség

Tovább romlott a levegőminőség

Tovább romlott a levegőminőség a magas szálló por koncentráció miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken Putnok, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Miskolc, Szeged és Mosonmagyaróvár levegőjét is veszélyesnek minősítette.

Budapesten, Esztergomban, Hernádszurdokon és Pécsen egészségtelen a levegő.

További 19 település - Nyíregyháza, Debrecen, Oszlár, Eger, Szolnok, Salgótarján, Vác, Dorog, Tököl, Százhalombatta, Tatabánya, Székesfehérvár, Várpalota, Ajka, Győr, Sopron, Sarród, Szombathely, Szentgotthárd - levegőjét kifogásoltnak minősítették.

Ugyanakkor az érintett települések többségén a levegőminőségi előrejelzésben azt írták: javulás várható.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy a rossz levegőminőségű településeken az érzékeny lakosságcsoportba tartozók (gyermekek, krónikus betegségben szenvedők, idősek) légúti tüneteket tapasztalhatnak. A krónikus légzőszervi betegségben szenvedők tünetei súlyosbodhatnak, szükségük lehet egyéni védekezésre az egészségtelen és veszélyes minősítést kapott településeken. Nekik azt javasolják, hogy kevesebbet legyenek a szabadban.

Címkék: levegő, szálló por, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.