Hírek
2016. Május 19. 07:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Többszáz milliárd megy útjavításra és útfelújításra

A kormány öt év alatt négyszázmilliárd forintot biztosít a közútkezelő munkájához, a karbantartáshoz, üzemeltetéshez
- mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna műsorában szerdán.
Tasó László közölte: általános karbantartásra, üzemeltetésre jövőre 13 milliárddal kap többet a közútkezelő.
Hozzátette, hogy 69 milliárd forintos útfelújítási programot indítottak, amelynek részeként hatvanhat helyen már dolgoznak, további ötvenkilenc helyen megkezdik a munkát idén, és őszre minden helyszínen befejezik. Hozzátette: a kormány legutóbbi döntése értelmében jövőre százmilliárd forintot fordítanak útfelújításra.
Kiemelte: a következő öt évben 943 kilométer út épül, ebből 550 kilométer gyorsforgalmi út. A cél, hogy legkésőbb az uniós ciklus végéig minden autópálya kiérjen az országhatárig - tette hozzá.
Az államtitkár kitért arra is, hogy uniós forrásokból 2020-ig 465 milliárd forint jut útfelújításra és -építésre, de a hazai költségvetésből ennél nagyobb összeg, 750 milliárd forint áll rendelkezésre erre a célra, ebből jövőre 286 milliárd forintot használhatnak fel.
Vasúti fejlesztésekre 1100 milliárd forintot költhetnek a következő négy-öt évben - mondta Tasó László.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.