Hírek
2017. Május 23. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több tucat második világháborús bombát találtak Kétpónál
Második világháborús bombákat találtak vasárnap Kétpó külterületén, hétfőre már negyvenhárom robbanószerkezet került elő a földből - írta a szoljon.hu.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei hírportál hétfő esti információja szerint egyik aknavetőgránát sem volt élesített.
Keresztes Péter, Kétpó polgármestere a szoljon.hu-nak elmondta, hogy hétvégén egy cég fákat készült ültetni az út mentén, de alig fúrtak le a munkagépek, rögtön bombába "akadtak". Biztosították a helyszínt és értesítették a tűzszerészeket, akik hétfő délután megkezdték az aknamentesítést - közölte a polgármester.
Hétfő este a tűzszerészek még a helyszínen tartózkodtak - írta a hírportál.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld
Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni
Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
