Hírek
2013. Március 01. 12:52, péntek |
Kék hírek
Forrás: MTI
Több szabálytalanságot találtak egy dél-alföldi diszkóban a revizorok
Több szabálytalanságot, egyebek mellett feketén foglalkoztatott alkalmazottakat és illegálisan működő nyerőgépeket találtak egy dél-alföldi diszkóban a revizorok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) regionális főigazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-t.
Jegyinák Attila elmondta, a belépő kifizetését követően az adóellenőrök csupán karszalagot kaptak, amely önmagában nem felelt meg a nyugta- és számlaadási kötelezettség teljesítésének. A helyszínen talált pénztárgépbe beütött aznapi bevétel hat belépő árának felelt meg. Ezzel szemben a diszkóban az ellenőrzés pillanatában is hetven-nyolcvan fő tartózkodott karszalaggal.
A szórakozóhelyen jelen lévő valamennyi alkalmazott bejelentés nélkül dolgozott. Bár mind a heten azzal a magyarázattal próbáltak a felelősségre vonás alól kibújni, hogy csak szívességi alapon, barátaik kérésére dolgoznak ott.
A próbavásárlást végző a pénzügyőrök a jövedéki termékekről sem nyugtát, sem számlát nem kaptak, ezért jövedéki szabálysértés miatt is eljárást indítottak.
A diszkóban - a betiltás ellenére - két pénznyerő automata is üzemelt.
A tapasztalt szabálytalanságok miatt a NAV több millió forint bírságot is kiszabhat. Az engedély nélküli szerencsejáték-szervezése miatti büntetés pedig 500 ezer forinttól 100 millió forintig terjedhet - tudatta a sajtóreferens.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:40, szerda | Kék hírek
Letartóztatták a budapesti szórakozóhelyen történt halálos bántalmazás gyanúsítottját
Elrendelte a Budai Központi Kerületi Bíróság kedden annak a férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint egy budapesti, belvárosi szórakozóhelyen agyonütött egy másik vendéget - közölte a Fővárosi Törvényszék az MTI-vel.
2025. November 30. 08:55, vasárnap | Kék hírek
Meghalt a kórházban egy férfi, akit egy V. kerületi szórakozóhelyen bántalmaztak
Meghalt a kórházban egy férfi, akit egy fővárosi, V. kerületi szórakozóhelyen bántalmaztak szombat éjjel - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon vasárnapra virradóra.
2025. November 17. 07:31, hétfő | Kék hírek
Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik a közutakon
Elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki az az országos közlekedésbiztonsági akció, amely ma kezdődik a közutakon.
