Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2019. Május 26. 09:50, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint hét tonna kannabiszt foglalt le a francia vámhatóság egy motorcsónakon

Több mint hét tonna kannabiszt foglalt le a francia vámhatóság egy motorcsónakon

A francia vámhatóság 7,4 tonna kannabiszt foglalt le a Földközi-tengeren egy hajón - közölte Max Ballarin, a francia vámszolgálat Földközi-tengeren illetékes részlegének vezetője szombaton Toulonban.

Ballarin szerint a 230 csomagban lefoglalt drog becsült feketepiaci értéke 52 millió euró (mintegy 17 milliárd forint).

Az akció során három feltételezett kábítószercsempészt is őrizetbe vettek.

A vámhatóság tisztségviselője szerint egy megfigyelő repülőgép csütörtökön egy gyanús hajót szúrt ki hozzávetőleg száz kilométerre az algériai partoktól. A vízi járművet ezt követően francia műveleti egységek feltartóztatták és átkutatták. A török állampolgárságú három gyanúsított bevallotta, hogy kábítószert szállítottak a fedélzeten. Őrizetbe vételükkor nem tanúsítottak ellenállást.

Xavier Tarabeux francia ügyész a drogfogás kapcsán felhívta a figyelmet a tiltott kannabisz-kereskedelem jelentőségére. Mint mondta, ez a kábítószer elárasztja a feketepiacot Európában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet

Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.

2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását

Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.

2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld

Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt

Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.