Hírek
2017. Július 02. 10:35, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több lett a természeti katasztrófából fakadó kár az utóbbi években
A Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) az elmúlt években azt tapasztalta, hogy határozottan megnőtt a természeti katasztrófából fakadó károk száma - közölte a szervezet szóvivője az M1 aktuális csatornán.
Gilyén Ágnes azt mondta, a tendencia mind a károk számából, mind a kifizetett összegből látszik.
Megjegyezte, hogy felbukkantak korábban ismeretlen jelenségek, mint például a tornádó.
Felidézte, hogy június 21. és 30. között csaknem 13 ezer kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz, a károk becsült értéke meghaladhatja az 1,8 milliárd forintot. Ezek meglehetősen nagy számok, ráadásul nem foglalják magukban sem az elmúlt másfél nap viharait, sem a mezőgazdasági és a gépjárművekkel kapcsolatos károkat - hangsúlyozta.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nem terjed ki természeti károkra. Ezek fedezéséhez casco szükséges, ilyenből azonban csupán 850 ezret tartanak nyilván, holott a gépjárművek száma 4,8 millió. Ráadásul, ebből a 850 ezer cascóból sem mindegyik teljes körű - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld
KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.
2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.
2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
