Hírek
2022. Január 05. 09:49, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Terjed az omikron Magyarországon, itt a legfrissebb adatok
Magyarországon a beoltottak száma 6 269 955, közülük 5 990 568-an a második, 3 191 997-en pedig már a megerősítő harmadik oltást is megkapták.
5270 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 1 269 979-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 82, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 39 599-re emelkedett - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.
A kormányzati portálon azt írták: a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 128 923, az aktív fertőzötteké pedig 101 457-re csökkent. Kórházban 3090 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 307-en vannak lélegeztetőgépen.
Az omikron vírusvariáns Magyarországon is terjed, a Nemzeti Népegészségügyi Központ laboratóriuma a variánsokat vizsgáló minták alapján megállapította, hogy az új fertőzések több mint 11 százalékáért ez a mutáció a felelős.
Hozzátették: január 6. és 8. között újabb oltási akció lesz, amikor előzetes időpontfoglalás nélkül lehet oltásra menni.
Januárban minden csütörtök és péntek délután, valamint szombaton lesz oltási akció a kórházi oltópontokon és a kijelölt járásközponti szakrendelőkben. Ismét előzetes időpontfoglalás nélkül és helyszíni regisztrációval lehet kérni az oltást - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
