Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2017. Április 17. 08:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Szemét gyulladt ki a felgyői hulladékkezelő-központban

Szemét gyulladt ki a felgyői hulladékkezelő-központban

Háztartási szemét gyulladt meg vasárnap késő este a Csongrád megyei Felgyő külterületén a regionális hulladékkezelő-központban, a lángokat hétfő hajnalra sikerült megfékezni

- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a honlapján.

A Tömörkény és Gátér közötti telepen mintegy hatezer köbméter aprított háztartási szemét gyulladt meg. A lángokat a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával hétfő hajnalra sikerült megszüntetniük a nagy erőkkel a helyszínre riasztott csongrádi, szentesi, kiskunfélegyházi és kisteleki hivatásos tűzoltóknak, és a tűz továbbterjedését is megakadályozták.

A hat méter magas szeméthegyet erőgépekkel bontják és elszállítják, miközben a rajok vízsugárral locsolják a területet - áll a közleményben.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.