Hírek
2019. Szeptember 05. 14:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Számlagyáros szegedi szervezet ellen emeltek vádat

Számlagyárat működtető szegedi csoport tagjai ellen emelt vádat az ügyészség, a hatóságok eredményes fellépésének köszönhetően az okozott 1,5 milliárd forintos kár teljes egésze megtérülhet
– tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a csoport tagjait bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettével vádolják.
A vádirat szerint egy szegedi férfi és társai 2015 és 2017 között gazdasági társaságokat hoztak létre, amelyek 3-5 százalékos jutalék ellenében bocsátottak ki fiktív számlákat cégeknek és egyéni vállalkozóknak. A bizonylatok mögött semmilyen gazdasági esemény nem állt.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 102 gyanúsított ellen indított eljárást. A terheltek csaknem másfél milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek. A legnagyobb számlabefogadó egy szójaolajjal, szójagranulátummal foglalkozó agráripari vállalkozás volt, amely több mint 600 millió forint adó befizetését kerülte el. De tojáskereskedéssel foglalkozó gazdasági társaságok is több mint 100 millió forintos kárt okoztak. A számlabefogadók között szerepelt szegedi székhelyű őrző-védő cég és vendéglátóipari termékeket forgalmazó vállalkozás is. 54 gyanúsított az általa okozott vagyoni kárt részben vagy egészben megfizette, ezzel csaknem 500 millió forint kár megtérült. Velük szemben a főügyészség az eljárást megrovás alkalmazása mellett megszüntette, vagy a feltételes ügyészi felfüggesztés lehetőségével élt – előírva a teljes kár megtérítését.
Az ügyészség 18 vádlottal egyezséget kötött a bűnösség beismeréséről és a büntetés mértékéről, tekintettel az általuk okozott vagyoni hátrány részbeni vagy egészbeni megtérítésére. Két terhelttel szemben pedig - a bűnösség beismerésének esetére – indítványt tett a kiszabadandó büntetés mértékére.
A nyomozó hatóság lefoglalásokat és zár alá vételeket hajtott végre, ezek nagysága a bűncselekménnyel okozott vagyoni hátrány szinte teljes összegét lefedik – tudatta a csoportvezető ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.