Hírek
2016. December 31. 05:00, szombat |
Sport
Forrás: mti
Ronaldóé a legtöbb nemzetközi gól, Marozsán és Messi a legjobb irányítók
Cristiano Ronaldo, a Real Madrid és a portugál válogatott támadója szerezte a legtöbb gólt nemzetközi sorozatokban idén a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet (IFFHS) összesítése szerint.
Az IFFHS honlapjának beszámolója szerint a klubvilágbajnokság döntőjében mesterhármasig jutott játékos 2013 és 2014 után harmadszor zárt az élen abban az összevetésben, amelyben a válogatottban, illetve a nemzetközi klubsorozatokban szerzett találatok számítanak. Egyúttal övé lett idén a legtöbb válogatottban szerzett gól is (13).
Cristiano Ronaldo mögött másodikként Lionel Messi, harmadikként Edinson Cavani zárt.
Az IFFHS a férfiaknál és a nőknél is megválasztotta a legjobb irányítót: Lionel Messi, illetve a magyar származású, német válogatott Marozsán Dzsenifer lett az naptári esztendő legjobbja. Az FC Barcelona argentin kiválósága egymás után másodszor, míg Marozsán először érdemelte ki az elismerést.
A legtöbb nemzetközi gólt szerző játékos, élcsoport:
1. Cristiano Ronaldo 24 gól (Portugália: 13 gól, Real Madrid: 11 gól)
2. Lionel Messi 21 (Argentína: 8, FC Barcelona: 13)
3. Edinson Cavani 16 (Uruguay: 9, Paris Saint-Germain: 7)
A legjobb férfi irányító, élcsoport:
1. Lionel Messi (Argentína, FC Barcelona) 172 pont
2. Andrés Iniesta (Spanyolország, FC Barcelona) 66
3. Tony Kroos (Németország, Real Madrid) 45
A legjobb női irányító, élcsoport:
1. Marozsán Dzsenifer (Németország, FFC Frankfurt/Olympique Lyon) 80 pont
2. Marta (Brazília, FC Rosengard) 72
3. Camille Abily (Franciaország, Olympique Lyon) 61
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport
Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben
Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.
2026. Június 08. 07:09, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - A Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz
Albek Anna és Vámos Petra csapata, a francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.
2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál
Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.
2026. Június 07. 08:45, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - A Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében.
