Hírek
2012. Január 06. 14:02, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Riasztás: pusztító szélrohamok támadnak hazánkra

Narancssárga riasztást adtak ki a viharos erejű széllökések miatt pénteken több megyére, így Győr-Moson-Sopron és Veszprém megye teljes területére, továbbá a móri és a bicskei kistérségre.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján azt írta, ezekben a térségekben a várt széllökések sebessége az óránkénti 90 kilométerest is meghaladhatja. Ezenkívül citromsárga riasztás van érvényben Komárom-Esztergom és Tolna megye teljes területén, továbbá Vas, Somogy, Fejér és Pest megye nagy részén, valamint Budapesten is. Ezeken a területeken óránkénti 70 kilométeres erősségű széllökésekre is számítani lehet.
Az ország nyugati felére Zala megye kivételével narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Zala, Baranya és Bács-Kiskun megyében, továbbá Pest megyében és Budapesten citromsárga figyelmeztető előrejelzés van érvényben.
A katasztrófavédelem korábban azt közölte: viharos szélre kell számítani a Dunántúlon, majd a Duna–Tisza közén; délután néhol óránkénti 90-95 kilométeres erősségű széllökések is lehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.