Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2012. Május 15. 14:11, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Reszkethetnek az illegális utazásszervezők

Reszkethetnek az illegális utazásszervezők

Szigorodhat a turizmusról és vendéglátásról szóló törvény, a jövőben a hatóságok könnyebben felléphetnek majd az illegális utazásszervező cégek ellen.

Egyre gyakoribbak az illegális utazásszervező cégek - mondta hétfőn az InfoRádiónak a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének szóvivője.

Molnár Judit szerint az engedély nélkül működő cégek általában buszos körutazásokat szerveznek. A legtöbbször beszedik a pénzt, az utat pedig nem bonyolítják le. A szövetség szóvivője szerint fontos lenne jogszabály szigorításra is ezen a téren.

Megkérdeztük a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékes államtitkárságát, mit tesznek azért, hogy kevesebb legyen az engedély nélkül utakat szervező cég. A tárca közleményében jelezte, hogy az utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységet a kereskedelemről szóló 2005. évi törvény szabályozza. E szerint utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenység csakis a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyével folytatható.

Ugyanakkor az utazási szolgáltatás összeállítása és nyújtása, értékesítése csak akkor minősül engedélykötelesnek, ha azt üzletszerűen folytatják, ami rendszerességet, nyereségérdekeltséget feltételez.

A közlemény szerint lényeges szempont annak megítélése, hogy az utazásszervezést és közvetítést rendszeres haszonszerzésre törekedve végzik-e. A közlemény szerint az előkészület alatt álló és a tervek szerint hamarosan az Országgyűlés elé kerülő turizmusról és vendéglátásról szóló törvény igyekszik a jogi szabályozást úgy módosítani, hogy az hatékonyabban védje a legálisan működő vállalkozásokat, egyúttal megkönnyítse a hatóság számára az illegális utazásszervezés elleni fellépést.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor

2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld

Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt

Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.