Hírek
2021. Június 10. 10:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay
Pénzügyi tudatosság a foci-Eb alatt: indul a FociKihívás játék
Kvízjátékot indít a labdarúgó Európa-bajnokság idején a Pénziránytű Alapítvány a Tipper.io oldalon. A legjobb csapatok a magyar labdarúgó-válogatott által aláírt hivatalos mérkőzés labdát kapják meg.
A június 11. és július 11. között megrendezésre kerülő labdarúgó Európa-bajnokság nemcsak a fociról szól majd a diákoknak: a Tipper.io oldalán létrehozott Pénziránytű FociKihívás játékban megtippelhetik az Eb mérkőzéseinek eredményeit, plusz pontokért pedig megválaszolhatják a hét kvíz 5-5 kérdését, melyek elsősorban a pénzügyi tudatossággal kapcsolatosak.
A játék az Európa-bajnoksággal egyszerre zárul, és a három legtöbb pontot gyűjtő diák egy-egy, a magyar labdarúgó-válogatott által aláírt hivatalos mérkőzés labdát nyer. A foci Eb – melynek Budapest az egyik rendezővárosa – a drukkolás élményén túl plusz izgalmakat is tartogat azoknak a diákoknak, akik beneveznek a Pénziránytű Alapítvány játékába.
A tipp- és kvízjáték, illetve a pontos játékszabály a https://tipper.io/penziranytu oldalon találhatók meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
