Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2011. December 21. 15:38, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Pénzt kaphat a Malév

Pénzt kaphat a Malév

A mai Malév közgyűlésen születhet döntés a légitársaság tőkehelyzetének rendezéséről.

Közölte a Magyar Hírlappal a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, amely novemberben jelentette be, hogy a Malév rövid távú finanszírozási igényének biztosítására 4,2 milliárd forintos tulajdonosi kölcsön folyósítására írt alá szerződést a társasággal. A kölcsönt a légitársaságnak egy összegben kell törlesztenie a hároméves futamidő végén.

A Malév legutóbb augusztusban kapott pénzt: akkor 18,5 milliárd forint tőkeemelésről döntöttek. Ennek részeként a 2010-ben nyújtott 9,98 milliárd forint tulajdonosi kölcsönt alakították tőkévé, és – kormányhatározat alapján – további 8,52 milliárd forint készpénzt is kapott a légitársaság. Ennek a pénznek a forrása a Miniszterelnökség „rendkívüli kormányzati intézkedések” előirányzata volt. Mivel a Malév a tavalyi évet 22,5 milliárd forint negatív saját tőkével zárta, ezért volt szükség az előző tőkeemelésre.

Az utóbbi hónapokban javulnak a légitársaság számai: tavaly szeptemberben 8,1, az idén 9,1, 2010 októberében 7,5, az idén 9,6, míg a tavalyi év novemberében 5,1, ez év novemberében pedig várhatóan 6,9 milliárd forint bevétele volt a Malévnek. Tavaly decemberben ötmilliárd forint volt ez az összeg, az idei év utolsó hónapjára pedig hétmilliárdos bevétellel számol a légitársaság. Az előző év azonos időszakához képest már eddig is mintegy hétmilliárd forinttal nagyobb a légicég árbevétele, és az európai átlagot is meghaladó, 75 százalékos telítettségűek a Malév járatai.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: malév

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál