Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

"Munkában az Operatív Törzs. Éjszaka is folytatjuk. Vigyázzunk egymásra!" - írta a kormányfő a legutóbbi bejegyzéséhez, amelyhez egy videót is csatolt.

A videóban a központ illetékese arról tájékoztatja a kormányfőt, hogy a leginkább veszélyeztetettebb vármegyék Somogy, Veszprém és Komárom. Előfordulnak széllökések az Északi- és a Dunántúli-középhegységben, viszont elzárt útvonal nincsen.

Pintér Sándor belügyminiszter a videóban arról beszél, hogy a mínusz 10-15-20 fokos hőmérséklet 10-14 napig is eltarthat a jelenlegi előrejelzések szerint. Ez jelentős veszélyt jelent.

Orbán Viktor kijelentette: olyan várakozásunk nincs, hogy eszközhiány lép fel. Csak az a kérdés, hogy jól működtetjük-e az eszközeinket.

Korábbi posztjában a kormányfő több képet is megosztott az ügyeleti központban folyó munkáról és azt írta: "az Operatív Törzs munkában. A védekezés szíve közepe: innen irányítjuk a hóhelyzet kezelését".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.