Hírek
2016. Június 03. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Olimpia 2024 - Budapest pozitív visszajelzést kapott a NOB-tól

A 2024-es nyári olimpia és paralimpia megrendezésére beadott magyar pályázat pozitív visszajelzést kapott a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól (NOB).
A NOB csütörtök este tette közzé első értékelését azok után, hogy a négy kandidáló városról, Budapestről, Rómáról, Párizsról és Los Angelesről meghallgatta az értékelő bizottság jelentését. Az érintettek a részletes, egyenkénti visszajelzést a jövő hét folyamán kapják meg a NOB-tól.
Amint Mark Adams, a NOB szóvivője jelezte: egyik kandidáló esetében sem tapasztaltak jelentős hiányosságot.
A Budapest 2024 Nonprofit Zrt. közleményében jelzi: a magyar szervezők korábban, nem hivatalos nyilatkozatokból már értesülhettek a budapesti pályázattal kapcsolatos pozitív visszajelzésekről, azonban a NOB mostani hivatalos bejelentése alapján a magyar főváros valóban eséllyel folytatja a versengést a 2024-es rendezéséért.
Fürjes Balázs a budapesti pályázat vezetője hangsúlyozta: a NOB egyértelműen kijelentette, hogy Budapest kitűnően alkalmas az olimpiára.
"Ez Budapest és Magyarország sikere, az ország közös teljesítménye. Az első fordulón vagyunk túl, még sok munka van hátra. Ma a világon több milliárdan értesülnek a hírekből, hogy Budapest egyenrangú vetélytársa Párizsnak, Rómának és Los Angelesnek" - fogalmazott Fürjes.
Hozzátette: a budapesti olimpia országszerte sok ezer munkahelyet teremtene, sokkal több turista jönne Magyarországra az olimpia alatt és után is, és több külföldi befektetés, több pénz jönne az országba.
"Az olimpia gyorsító pálya Magyarországnak. Keményen kell dolgoznunk és még az is lehet, hogy eljön a mi időnk" - mondta a kormánybiztos.
A következő mérföldkő októberben lesz, ekkor kell benyújtani a kandidáló városoknak a pályázati dokumentáció második anyagát.
A 2024-es nyári játékok helyszínéről jövő év szeptemberében, Limában dönt a NOB.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.