Hírek
2018. Július 26. 07:16, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Balogh Zoltán
Nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma

Nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma tavalyhoz képest - mondta el az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese szerda este az M1 aktuális csatornán.
Stéger Csilla közölte, demográfiai okokból csökken az érettségizők száma, de a felsőoktatásba jelentkezők száma nem.
Idén mintegy 108 ezren jelentkeztek valamelyik felsőoktatási intézménybe.
Stéger Csilla hangsúlyozta, hogy a kapacitások rendelkezésre állnak a felsőoktatásban ahhoz, hogy a jelentkezőket be tudják fogadni.
A pótfelvételiről elmondta: pénteken hirdetik meg, és augusztus 6-ig lehet majd a jelentkezéseket benyújtani. A ponthatárokat augusztus 24-én hirdetik majd ki.
Tehát még be lehet jutni a szeptemberi képzésekre - mondta Stéger Csilla.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait