Hírek
2015. Február 19. 12:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Gergely András
Nemcsak Isten küldhet tízparancsolatot

Persze Mózesnek csak Ő. A „tízparancsolat szekuláris alternatívája” versenyt elindító Lex Bayer és John Figdor mégsem szerettek volna ebből a – bizonyosan óriási – élményből kimaradni, így kitalálták valami eredetit.
Új csatornákat akartak nyitni az emberek között azzal, hogy megmutatják, hogy egy magát ateistának valló ember is képes lehet etikusan, végső soron komoly szabályok szerint élni az életét. Így felhívást tettek közzé, hogy aki tud, küldjön be olyan szabályokat, amikben röviden leírják „az élet értelmét”.
Az ötletadók
Lex Bayer és John Figdor könyve, az Ateista elme, humanista szív (Atheist mind, humanist heart) a tavalyi év végén debütált a könyvesboltokban. Ebben remekül mutatják be, hogy bárki képes lehet a vallás és Isten segítsége nélkül is a boldog, etikus életre, illetve a mások tiszteletben tartására is, pusztán az ésszerűség ösvényén haladva. Folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.