Városlista
2025. július 29, kedd - Márta

Hírek

2012. Május 07. 14:03, hétfő | Külföld
Forrás: OrientPress

Nem fest túl jó a helyzet Görögországban

Nem fest túl jó a helyzet Görögországban

A hétvégi görög parlamenti választások után, bár a jelenleg vezető Új Demokrácia nevű konzervatív párt vezetője nemzeti megmentési kormány megalakítását javasolta...

Egyelőre kétséges, hogy a szocialistákon kívül Antonisz Szamaraszt meghallgatja-e valaki.

A konzervatív politikus felszólította az Európa-barát pártokat, hogy csatlakozzanak hozzá, mert Görögország csak így maradhat az euróövezetben. Az Európa-barát kifejezés egyébként nem véletlen. A vasárnap tartott parlamenti választások után egyelőre második helyen áll a Radikális Baloldali Szövetség áll, amit a volt pénzügyminiszter, Evangelosz Venizelosz pártja követ.

Csakhogy jelentős eredményt ért el a Független Görögök nevű szerveződés, a Görög Kommunista Párt, és a neonáci Arany Hajnal nevű rasszista idegengyűlölő párt. Az eredmények azt mutatják, hogy nehéz lesz kormányt alakítani Görögországban. Az Új Demokrácia és a volt pénzügyminiszter PASZOK nevű pártjának szavazatai alig jelentenének többséget a görög parlamentben. A korábbi jelentős megszorításoknál pedig látható volt, hogy kormánypárti képviselők is sokszor döntöttek az adóemelések és kiadáscsökkentések ellen, így pedig nehéz lesz garantálni, hogy folytatják az Európai Uniónak, illetve a Nemzetközi Valutaalapnak ígért megszorító program folytatását.

A világ most lélegzetvisszafojtva nézi, hogy mi lesz a következő pár napban, Görögországban.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.

2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld

Romániában emberéletet követelt az ítéletidő

Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.