Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2019. Március 21. 07:38, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Négy településen tartanak időközi választást vasárnap

Négy településen tartanak időközi választást vasárnap

Négy településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap: Száron és Romonyán polgármestert, Püspökladányban egyéni választókerületi képviselőket választanak, Tóthszentmártonban pedig nemzetiségi képviselőket.

A Fejér megyei Száron azért kell időközi választást tartani, mert a községet 2010 óta irányító polgármester, Moharos Péter (független) magánéleti okokra hivatkozva december elsején lemondott posztjáról. A polgármesteri tisztségért két jelölt indul: Mecséri Mónika (független) és Németh Norbert (Fidesz-KDNP). A választói névjegyzékben 1335-en szerepelnek.

A Baranya megyei Romonyán azért rendeznek időközi választást, mert a Pécshez közeli község vezetője, Herman József (független) decemberben elhunyt. A településvezetői tisztségért négy független jelölt - Schönberger Pál Mihály, Radó Nándorné, Keszler Attila és Miklós Dezső László - indul. A választói névjegyzékben 431-en szerepelnek.

A Hajdú-Bihar megyei Püspökladányban két egyéni választókerületben - az 5-ösben és a 7-esben - tartanak időközi választást, miután mindkét választókerület képviselője lemondott tisztségéről. Az 5-ös választókerületben hat, a 7-es választókerületben három független jelölt indul, a két névjegyzékben mintegy háromezer választópolgár szerepel.

A Zala megyei Tótszentmártonban két horvát települési nemzetiségi önkormányzati képviselőt választanak, miután a képviselők száma a szükséges létszám alá csökkent. A voksoláson két jelölt indul, a választói névjegyzékben 133-an szerepelnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.