Hírek
2011. Augusztus 19. 07:45, péntek |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Négy óra alatt 120 kilométert tett meg a rekorder szörfös
A német Bernd Flessner otthona, Norderney és a Dánia közelében lévő Sylt szigete között töltött 3 órát és 59 percet az Északi-tengeren. A legfárasztóbb a hullámok egyhangúsága volt – mondta.
A 42 éves Bernd Flessner az egyik legjobb és legsikeresebb német szörfös: 16 alkalommal lett német bajnok, négyszer győzött Világkupa-versenyen és négyszeres csapatvilágbajnok a PBA-PWA sorozatban.
A versenyekre ráunva most új kihívást keresett és talált: kitalálta, hogy a német-holland határ közelében lévő otthonából, Norderneyből szörffel teszi meg a Dánia partjainál lévő Sylt szigetre a 120 kilométeres utat. Az embert próbáló kaland pontosan 3 óra és 59 percen át tartott. Flessner csak kétszer állt meg pihenni, ekkor ivott egy kis vizet és megevett egy-egy banánt és müzliszeletet. A sportoló a célba érés után elmondta: sokkal gyorsabb is lehetett volna, de az út elején alig fújt a szél, így csak nagyon lassan tudott haladni.
A szörföst egy szállodatulajdonos barátja kísérte egy motorcsónakkal: ő segített, amikor elszakadt a vitorla és ki kellett cserélni, vagy, amikor Flessnert kellett ellátni, mert az egyik pihenő alkalmával a vitorla megütötte a combját.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:03, hétfő | Sport
Férfi kézilabda Eb - Az olaszok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott középdöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, mivel vasárnap 32-26-ra legyőzte Olaszországot a csoportkör második fordulójában, Kristianstadban.
2026. Január 18. 08:14, vasárnap | Sport
Szoboszlai büntetőt hibázott, a Liverpool nem tudott győzni
Szoboszlai Dominik az első félidőben büntetőt hibázott, csapata, a címvédő Liverpool pedig csak 1-1-es döntetlent ért el a vendég Burnley ellen az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.
2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport
Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik
Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.
2026. Január 17. 06:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett
A december 11-től keddig rendezett első szakaszban több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA) a nyári világbajnokság kapcsán.
