Hírek
2022. Május 20. 08:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Négy év börtönre ítéltek egy zsaroló nőt Szekszárdon
Négy év börtönbüntetésre ítélt a Szekszárdi Törvényszék csütörtökön jogerősen egy 42 éves nagydorogi nőt, aki bántalmazott egy szintén nagydorogi férfit, és zsarolta annak élettársát.
A törvényszék közleménye szerint az elítélt 2020. április 16-án megjelent a férfi otthonában, és nehezményezte, hogy őt "kibeszélte", ezért többször ököllel arcon ütötte. Ezután a férfi élettársától 200 ezer forintot követelt kártérítésként a vélelmezett sérelmek fejében.
Az elítélt nő 2020. április és június között többször kereste a sértettet azzal, hogy fizesse ki a követelt összeget, és megfenyegette, hogy ha nem fizet, "elveszi a családi házát, intenzívre teszi, kitöri a gerincét, megveri, kitapossa a belét, kórházba juttatja, elvágja a torkát".
A sértett nő több alkalommal letiltotta a zsaroló telefonszámát, aki ezután a sértett családtagjain keresztül gyakorolt nyomást rá.
Az elítélt eközben 800 ezer forintra emelte a követelését; a fenyegetések hatására 2020. május 10. után a sértett nő 110 ezer forintot ki is fizetett neki. Az elkövető június 6-án fiával és lányának élettársával megjelent a sértett munkahelyén, akit arra utasított, hogy tegyen tartozáselismerő nyilatkozatot. A nő ebben vállalta, hogy a "tartozása" fejében lakóházát a zsaroló tulajdonába adja.
A Szekszárdi Törvényszék a zsarolás és a folytatólagosan elkövetett önbíráskodás mellett - más ügyben elkövetett - jármű önkényes elvétele, lopás, ittas járművezetés és testi sértés miatt is bűnösnek mondta ki a nőt, akit négy évre eltiltott a közügyek gyakorlásától, illetve egy év két hónapra a közúti járművezetéstől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
