Hírek
2018. Április 27. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Napelemekkel fedték be a keszthelyi kórház parkolóját
Több mint 100 millió forintos támogatással napelemes kiserőművi rendszert alakítottak ki a keszthelyi kórházban; az intézmény udvarán lévő parkolók fölött áramot termelő napelemtáblákat helyeztek el
- közölte a kórház az MTI-vel. A keszthelyi egészségügyi intézmény 106,53 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból alakította ki a napelemes rendszert, ami a kórház villamosenergia-igényének kielégítését szolgálja. A beruházás teljes egészében a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program pályázati támogatásában valósult meg.
A parkoló gépkocsibeállói fölött két blokkban összesen 588 napelemet szereltek fel, a kórház dolgozói ezek alatt parkolhatnak járműveikkel. A beruházással az intézmény éves energiafogyasztásának mintegy hetedét termeli majd meg a kiserőmű, amivel évente várhatóan több mint hétmillió forintot takarítanak meg.
A Széchenyi 2020 program keretében megvalósult fejlesztés próbaüzeme sikeres volt, a rendszert hamarosan működésbe állítják - derül ki az intézmény közleményéből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
