Hírek
2015. Május 09. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
MSZP: töröljék el a roamingdíjat az EU-ban!

Az MSZP kiáll a roamingdíjak 2015 decemberétől való eltörlése mellett, és kíváncsi, hogy "a rezsicsökkentés harcos kormánya" milyen álláspontot képvisel az ügyben...
Mondta az ellenzéki párt európai parlamenti (EP-) képviselője, a szocialisták alelnöke pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
Ujhelyi István a roamingdíjak eltörlését azzal indokolta, hogy az európai polgárok évente 2400 milliárd forintnyi összeget fizetnek ki roamingdíjként.
A szociáldemokrata frakció magyar delegációvezetője elmondta, az EP-ben egyre több képviselő "követeli" az Európai Bizottságtól, az Európai Tanácstól, azaz a nemzeti kormányoktól - a korábbi döntésnek megfelelően - a roamingdíjak 2015-ös eltörlését. Ez azt jelentené, hogy ugyanannyiért használhatnák az emberek a telefonjukat külföldön, mint saját hazájukban - magyarázta.
Az ellenzéki politikus felidézte azt is, az Európai Tanács néhány hónapja úgy döntött, hogy elcsúsztatja a roamingdíj eltörlését 2018-2019-re. Mint mondta, hetekkel ezelőtt kérdezte írásban Lázár János Miniszterelnökséget vezető minisztert az ezzel kapcsolatos magyar álláspontról, de választ nem kapott.
Arra a kérdésre, milyen hatással lenne a hazai tarifákra a roamingdíjak eltörlése, Ujhelyi István úgy válaszolt: a távközlési cégek azért tiltakoznak a díj eltörlése ellen, hogy az megterhelné a kasszájukat, és ezért a hazai percdíjak növekednének. A politikus ezt vitatta, azt mondta, azért vannak a távközlési cégek, hogy versenyezzenek a vásárlókért.
Az MSZP alelnökét kérdezték arról, hogy Orbán Viktor miniszterelnök szerint tagállami hatáskörbe kellene kerülnie a halálbüntetés bevezetésének. Ujhelyi István ennek lehetőségét kizártnak tartotta, mondván, az ellentétes a közös európai értékekkel, az európai uniós alapszerződéssel. Szerinte ezzel Orbán Viktor kiiratkozik az EU-ból.
Úgy értékelt: Orbán Viktor és Vona Gábor Jobbik-elnök egymással lassan násztáncot járva ugyanazt mondják, és Európa legszélsőségesebb, demagóg politikai kampányát folytatják.
A szocialista politikus szerint arról van szó: a miniszterelnök és környezete úgy mérte fel, hogy a politikai tehetetlenség és tehetségtelenség kellős közepén, a Quaestor-botrány, az egymás után jelentkező társadalmi feszültségek, a növekvő elégedetlenség mellett nem tehetnek mást, minthogy elfedik mindezt egy kommunikációs trükkel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.