Hírek
2012. Április 21. 07:05, szombat |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Mobilon kértek segítséget a hajótörött menekültek
A görög hatóságok megmentettek pénteken 151 illegális bevándorlót, akiknek a hajója zátonyra futott Elafoniszosz sziget közelében, amely a Peloponnészosz délkeleti csücskénél fekszik.
A menekültek mind jó egészségi állapotban lévő férfiak, de állampolgárságukat egyelőre nem lehetett megállapítani. Péntek délelőtt komppal egy közeli kikötőbe szállították őket – közölte a kikötői rendőrség sajtószolgálata.
A hajótörötteket nem a vízből kellett kimenteni, mert sziklákon és apró szigeteken menedéket találtak. Segítséget úgy tudtak kérni, hogy egyikük mobiltelefonon hívott egy európai segélyhívó számot.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
