Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2016. Augusztus 07. 21:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Mintegy 10 fokkal mérséklődik a meleg

Mintegy 10 fokkal mérséklődik a meleg

Napsütéssel és 30 Celsius-fok körüli maximumokkal kezdődik a hét, de a hét közepén egy hidegfront hatására mintegy 10 fokkal mérséklődik a nappali felmelegedés.

Záporokra is készülni kell, ám a hétvégén ismét napsütésesre fordul az időjárás - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn ismét a napsütésé lesz a főszerep. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 11-16, a legmagasabb hőmérséklet jellemzően 26-30 fok között várható.

Kedden is az ország nagy részén derült, száraz idő lesz, de a Kisalföldön és az Alpokalján délutántól felhősödés kezdődik, és estefelé az északnyugati határvidékre egy-egy zápor, zivatar besodródhat. A leghidegebb órákban 11-16 fok lehet. Napközben 29-32 fokig melegszik a levegő.

Szerdán az Alföldön a déli órákig még napos idő várható, majd szórványosan záporok, valamint - elsősorban délután keleten - zivatarok lehetnek. Emellett sokfelé megerősödik, zivatar környezetében viharossá fokozódhat a szél. A minimumhőmérséklet 13-18 fok között valószínű. A nappali maximumok az Alföldön még 31, északnyugaton mindössze 20 fok körül alakulnak.

Csütörtökön sokfelé erős lesz a szél. Emellett gyakran lesz erősen felhős az ég, elszórtan záporesőre is készülni kell. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-16, a legmagasabb hőmérséklet 19-24 fok között várható.

Pénteken főként keleten alakulhat ki helyenként záporeső. Emellett viszont jellemzően napos idő várható. A leghidegebb órákban 8-13 fok lehet. Napközben 21-25 fokig melegszik a levegő.

Szombaton és vasárnap napos idő várható gomolyfelhőkkel. Szombaton még néhol előfordulhat záporeső, vasárnap már nem valószínű csapadék. A minimumhőmérséklet szombaton 7-13, vasárnap 9-14 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton 23-27, vasárnap 24-29 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.