Hírek
2016. Október 28. 13:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Megtelnek a hosszú hétvégén a legnépszerűbb városok szálláshelyei
Megtelnek a hosszú hétvégén a legnépszerűbb úti célok szálláshelyei derült ki a trivago.hu szállásár-összehasonlító portál adataiból.
A kikapcsolódni vágyók körében a belföldi települések közül a főváros, Eger, valamint a fürdővárosok iránt a legnagyobb az érdeklődés.
Az MTI-nek pénteken elküldött összeállítás szerint az utolsó pillanatban foglalóknak nincs könnyű dolga. A szálláshelyek telítettsége a népszerű városokban rendkívül magas, a trivagón elérhető szállásokat figyelembe véve Budapesten 90 százalékos, Egerben 98 százalékos, Hajdúszoboszlón 84 százalékos a foglaltság, Visegrádon és Egerszalókon pedig már csak néhány szoba elérhető.
A legtöbbet Egerszalókon, Visegrádon és Hévízen költenek szállásra, ahol az átlagos ár a portálon egy éjszakára, két emberre 28-29 ezer forint. A pécsi szállások között ezzel szemben jóval kevesebbért, átlagosan 16 ezer forintért foglalhatnak a hosszú hétvégére a magyar vendégek. Budapesten 20 500, Egerben 21 400, míg Hajdúszoboszlón 23 600 forint volt az átlagos szállásár.
Azok között, akik rövid külföldi kiruccanást terveznek, Prága, Róma és Bécs a legnépszerűbb, de sok keresés irányul Párizs, London és Krakkó szálláshelyeire is a trivagón. A legtöbbet, átlagosan több mint 40 ezer forintot Velencében és Londonban hajlandók fizetni a szállásért a magyar utazók, míg Krakkóban vagy az ugyancsak népszerű Zakopanéban 20 ezer forint körüli az átlagos ár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
