Városlista
2025. november 13, csütörtök - Szilvia

Hírek

2023. Február 09. 09:26, csütörtök | Belföld
Forrás: Honvedelem.hu

Megszólalt a Honvédség a földrengéshez hasonló jelenséggel kapcsolatban

Megszólalt a Honvédség a földrengéshez hasonló jelenséggel kapcsolatban

Elsősorban Heves megyéből érkeztek ezzel kapcsolatos észlelések.

Kedden az ELKH FI Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium azt jelentette, hogy Heves megye bizonyos területein földrengéshez hasonló jelenséget tapasztaltak, ám azt a kutatóintézet is kizárta, hogy valóban földrengés történt volna, de nem tudták megmagyarázni, hogy akkor mit is észleltek pontosan.

Szerdán a Magyar Honvédség rövid közleményt adott ki minderről. Mint írják, vadászgépek gyakorlatoztak, amelyek hangrobbanást okozhattak, de azt is hozzátették, hogy ezek a gyakorlatok korábban nem okoztak földrengéshez hasonló jelenségeket.

A Magyar Honvédség vadászgépei február 7-én a délelőtti órákban Heves vármegye térségében hajtottak végre kiképzési repülést. Ezen feladat során – betartva minden jogszabályt – minden lakott települést előírásszerűen kerültek, nem repültek be föléjük. Az eddigi repülési tapasztalatok alapján elmondható, hogy még a hangsebesség feletti kiképzési repülések sem okoztak soha »földrengésszerű« érzetet, amelyet bármilyen szenzoron ki tudtak mutatni – írta a Honvédség.

Fotó: Szalóky Zsolt

Címkék: földrengés, gripen

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.

2025. November 12. 07:20, szerda | Belföld

Nébih: Baranya vármegyei vaddisznóban állapították meg az afrikai sertéspestis jelenlétét

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét erősítette meg Baranya vármegyében.