Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2018. Október 14. 14:31, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megnégyszerezte a katasztrófák számát a klímaváltozás

Megnégyszerezte a katasztrófák számát a klímaváltozás

A globális felmelegedés hatására az 1970-es évek óta megnégyszereződtek a klímával összefüggő katasztrófák a Vöröskereszt és a Vörös Félhold Társaságok Nemzetközi Szövetsége szerint.

Az 1970-es években a segélyszervezetnek évente 80-100, időjárással összefüggő katasztrófával kellett foglalkoznia, az elmúlt évben azonban már 400 ilyen eset volt – közölte Elhadj As Sy, a Vörös Félhold Társaságok Nemzetközi Szövetség főtitkára.
Egy Genfben tartott konferencia keretében az ENSZ Élelmezési Világprogramjának (WFP) vezetője, Gernot Laganda a klímaváltozás humanitárius következményeire figyelmeztetett. Ha a Föld felmelegedése eléri a két Celsius-fokot, 189 millió embert fenyeget az élelmiszerhiány – emelte ki.

Négy Celsius-fokos emelkedés esetében az érintettek száma átlépi az egymilliárdot. A szélsőséges időjárási jelenségek már ma is évente 22,5 millió embert kényszerítenek otthonaik elhagyására – mondta Laganda.

Az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének (IPCC) hétfőn bemutatott jelentése nagyobb erőfeszítéseket követelt annak érdekében, hogy a Föld felmelegedésének mértékét 1,5 Celsius-fokban korlátozni lehessen. „Gyors, széles körű és példa nélküli változtatásokra van szükség minden társadalmi területen” – áll a jelentésben.

A pénteki genfi konferencia célja az IPCC-jelentés javaslatainak feldolgozása volt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.

2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld

Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.