Hírek
2018. Március 21. 16:04, szerda |
Külföld
Forrás: mti - fotó: vox
Még nincs döntés a Putyin-Trump csúcs időpontjáról és helyszínéről

Noha telefonbeszélgetésük során mind Vlagyimir Putyin orosz, mind Donald Trump amerikai elnök egyetértett abban, hogy a problémás kérdések száma szükségessé tesz egy csúcstalálkozót,
annak sem az időpontjáról, sem a helyszínéről nem született megállapodás - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak szerdán Moszkvában.
Peszkov elmondta, a felek kedden arról állapodtak meg, hogy kezdődjön meg a találkozó előkészítése. Szavai szerint ennek szükségességét "mindkét vezető megerősítette". Megállapodtak abban, hogy megbízzák a diplomáciai tárcák vezetőit - ez amerikai részről Mike Pompeo kinevezett külügyminisztert érinti -, hogy kapcsolatba lépjenek egymással és kezdjék meg a szervezést.
A szóvivő szerint a két vezető egyetértett abban, hogy nem kívánatos a fegyverkezési verseny Oroszország és az Egyesült Államok között. Peszkov konstruktívnak és gyakorlatinak nevezte Putyin és Trump telefonbeszélgetését. Nem kívánta kommentálni azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint az amerikai elnöknek azt tanácsolták Washingtonban, hogy ne gratuláljon orosz hivatali partnerének múlt vasárnapi újraválasztáshoz.
Peszkov elmondta: Putyin utasította apparátusát, hogy vizsgálják meg annak a 16 személynek az ügyét, akinek a névsorát Kszenyija Szobcsak nyújtotta át neki, amikor a Kremlben fogadta elnökválasztási volt riválisait. Szobcsak szerint az érintettek politikai foglyok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.
2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld
Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.