Hírek
2017. December 22. 09:22, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Másfél tonna hamis terméket foglaltak le a Liszt Ferenc repülőtéren

Mintegy másfél tonna hamis terméket, dohánycsomagoló tasakot és belga adójegyet rejtő küldeményt foglaltak le a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a pénzügyőrök lefoglaltak egy Hongkongból érkező 538 csomagból álló küldeményt, amelyben összesen 55 ezer dohánycsomagoló tasakot, valamint több 99 ezer belga adójegyet találtak. A csomagok címzettje egy magyarországi cég volt.
A dohánycsomagoló termékeken kívül a pénzügyőrök 41 csomagban ötezernél több hamis DVD-t és sok száz mobiltelefon tartozékot is találtak, melyekről a szakértő megállapította, hogy hamisak.
A NAV elrendelte a hamis DVD-k és a mobiltelefon tartozékok megsemmisítését. A dohánycsomagoló tasakokat, a belga adójegyeket lefoglalták és bélyeghamisítási bűntett, valamint iparjogvédelmi jogok megsértése bűntett elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tettek - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.