Városlista
2025. május 31, szombat - Angéla

Hírek

2012. Február 17. 07:25, péntek | Belföld
Forrás: Stop.hu

Marilyn Monroe feltámadt - VIDEÓ

Marilyn Monroe feltámadt - VIDEÓ

Marilyn Monroe csak 36 évet élt. Rövid élete mégis sokakat megihletett, megszámlálhatatlan könyv, film, dal szól a díva életéről, és halálának rejtélyes körülményeiről.

A legújabb film az "Egy hét Marilynnel" egy igaz történet alapján készült. A film 1956 nyarán játszódik, amikor Marylin Monroe (Michelle Williams) Nagy-Britanniába érkezett újdonsült férjével, Arthur Millerrel "A herceg és a táncosnő" című film forgatására. Ekkor ismerkedett meg Colin Clarkkal (Eddie Redmayne), aki akkor kapott először lehetőséget arra, hogy asszisztensként dolgozzon egy film készítésében.

Negyven évvel később Clark kiadott egy naplószerű memoárt "A herceg, a táncosnő és én" címmel, melyben a nevezetes forgatás eseményeit írta le. Ám Clark visszaemlékezéséből egy hét hiányzott... Egy varázslatos hét, melyet kettesben töltött a világ legragyogóbb sztárjával, Marilynnel.

Évekkel később Clark végül felfedte a titkot egy újabb memoárban, mely az Egy hét Marilynnel címet kapta, s a mozi alapjául szolgált.

A filmet két kategóriában is Oscar-díjra jelölték, és Michelle Williams kapta 2012-ben a "Legjobb női alakítás"-ért járó Golden Globe-ot.

Bemutató: 2012. február 16.

Címkék: Marilyn Monroe

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát

A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja

2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld

NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak

A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken

2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország

Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.

2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld

NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére

A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit