Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2015. November 14. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Már negyedmillió aláírás összegyűlt a betelepítési kvóta ellen

Már negyedmillió aláírás összegyűlt a betelepítési kvóta ellen

Hat nap alatt negyedmillió aláírást gyűjtött a Fidesz a kötelező betelepítési kvóta ellen - közölte a kormánypárt parlamenti frakcióvezetője pénteken sajtótájékoztatón Debrecenben.

"Tömegével keresik fel az emberek a Fidesz-irodákat, jól érzékelhető, hogy tenni akarnak valamit a kvóta ellen, ami Magyarország érdekeivel ellentétes" - mondta Kósa Lajos.

Hozzátette: a betelepítési kvóta növeli a bűnügyi kockázatot, a terrorveszélyt, és a kormánynak az a dolga, hogy megvédje az országot, a magyar embereket, amit láthatóan sokan támogatnak. Megjegyezte: addig folytatják az aláírásgyűjtést, amíg nem szüntetik meg a kvótát.

A Fidesz-frakció kezdeményezésére az országban 1160 helyen gyűjtik az aláírásokat, és az emberek ugyanazokat a kérdéseket teszik fel, amit mi magunk is: hogyan lehetséges, hogy a magyar választók megkérdezése nélkül, a magyar kormány és az Országgyűlés ellenében másutt döntsenek arról, kit engedjünk be az országunkba? - mondta Kósa Lajos.

Egyébként ki gondolhatja komolyan, hogy azok a migránsok akik Németországba, Dániába, vagy Svédországba akarnak menni, és onnan betelepítik őket Magyarországra, Bulgáriába, vagy Romániába, akkor ők ott is maradnak, és nem indulnak azonnal vissza? - tette fel a kérdést a frakcióvezető működésképtelennek nevezve az egész kvótarendszert.

Kósa Lajos szerint a kvótarendszer nem ad megoldást a tömeges migrációs problémára. A Fidesz-frakció ezért törvényjavaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek annak érekében, hogy a kormány a kvótadöntés ellen forduljon az Európai Bírósághoz.

A kvótarendszer ugyanis az európai alapszerződéssel és más nemzetközi szerződésekkel is ellentétes - fűzte hozzá.

Kósa Lajos teljes képtelenségnek nevezte, hogy a dublini megállapodások alapján Magyarországra küldenének vissza migránsokat, akik Görögországban, Portugáliában, Spanyolországban és Olaszországban léptek először az EU területére.

Attól, hogy több ország nem tartja be, még nem szűntek meg a dublini megállapodások, és akkor is oda kell visszaküldeni a migránsokat, ha egy ország elmulasztotta a regisztrálásukat - utalt Görögországra a frakcióvezető, és magyarázatul hozzátette: jogellenes magatartással nem lehet szert tenni jogi előnyökre.

Kósa Lajos élesen bírálta a hazai baloldalt, amely "betelepítéspárti volt, és az ma is".

A betelepítés "súlyos tévedés, ami ellenkezik az európai joggal, a magyar alaptörvénnyel és Magyarország érdekeivel" - mondta a Fidesz frakcióvezetője.

Címkék: betelepítés, kvóta

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.