Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2017. Április 03. 10:20, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Már a 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon

Már a 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon

A 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon a közelmúltban - közölte az Országos Onkológiai Intézet és a Semmelweis Egyetem hétfőn az MTI-vel.

A két intézmény közös közleményében felidézik, hogy Magyarországon 2015 decembere óta van lehetőség tüdőtranszplantációk elvégzésére.

Idén március 24-én egy 59 éves nő kapott új tüdőt huszonötödikként, a betegnél veleszületett hörgőtágulata miatt vált szükségessé a beavatkozás. Nem sokkal ez után egy 58 éves férfin végeztek tüdőátültetést az Országos Onkológiai Intézetben. A férfinek egy húsz évvel korábban elszenvedett légúti égés miatt ment tönkre fokozatosan a tüdeje, ezért volt szüksége új szervre - írták.

Mindkét beteg stabil állapotban került az intenzív osztályra - közölték.

A műtéteket a Semmelweis Egyetemmel együttműködve végezték el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.