Hírek
2017. Május 27. 14:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Magyarország jelentős kihívása a fenntarthatóság

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács titkára szerint Magyarország jelentős kihívása a fenntarthatóság, pedig az erőforrásokkal való jó gazdálkodással a jólét színvonalát is növelni lehet.
Bartus Gábor az M1 aktuális csatorna szombati műsorában elmondta, kétféle erőforrás létezik. Az egyikből, a természetiből készleteinek vannak, amelyekből az emberiség végéig gazdálkodni kell. Emellett a másik típus az emberek által gyarapítható erőforrás, ilyen a fizikai, gazdasági tőke, a tudás és az egészség is.
A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács kétévente készít jelentést a magyar állapotokról, ebben 16 indikátort használnak. A legutóbbi jelentés arra mutatott rá, hogy a 16-ből egy sincs, amely az átlagosnál jobb értékű lenne és javulást mutatna, ezért ez Magyarország jelentős kihívása.
Hangsúlyozta: ha az erőforrásokat jó állapotban tartanánk, akkor a jólét is magasabb lehetne.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 28. 20:31, hétfő | Belföld
Mandoki Soulmates - 50 ÉV SZABADSÁGVÁGY MEGAKONCERT
A Lánchídnál kapták lencsevégre a három barátot Leslie Mandokit, Csupó Gábort és Szűcs Lászlót, amint ötven év után újra együtt álltak azon a titkos helyen, ahol egykor életük legnagyobb döntését hozták meg.
2025. Július 28. 07:53, hétfő | Belföld
Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására
A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.
2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek
Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.