Hírek
2015. December 16. 09:04, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Magyarország idén is részt vesz az európai hulladékos felmérésben

Az Európai Bizottság felkérésére Magyarország az idén is részt vesz az európai felmérésben arról, hogyan érzékelik a lakosok a hulladékok okozta problémákat
- közölte az Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőség (OKTF) Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatósága (NHI) kedden az MTI-vel.
A magyar nyelvű kérdőív kitöltése 5-10 percet vesz igénybe, a válaszadás név nélkül történik, a felmérésben 2016. január 31-ig lehet önkéntesen részt venni - tették hozzá. A http://app.bruxellesenvironnement.be/European-Waste-Survey/hu/ honlapon érhető el a kérdőív.
Az összesen hét nyelven zajló európai kutatásban olyan kérdésekre várják a választ, hogy Európa lakosai mennyire érzik magukat jól informáltnak hulladékokkal kapcsolatos kérdésekben, mekkora problémának érzékelik a témát. Azt is felmérik, hogyan gondolkodnak az emberek arról, mit tehetnek a mindennapok során egyszerű döntésekkel azért, hogy minél kevesebb hulladékot termeljenek, és minél optimálisabban használják ki a rendelkezésükre álló erőforrásokat - olvasható a közleményben.
A felmérést 2013 óta minden évben elvégzik a kontinensen, hogy lássák, hogyan változnak a témához kapcsolódó ismeretek, és az ehhez való hozzáállás - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait