Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2017. December 05. 05:00, kedd | Sport
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Magyarország egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez 2020-ban

Magyarország egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez 2020-ban

Magyarország 2020-ban egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez.

A sportág hazai szövetsége hétfőn számolt be a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) hétvégi döntéséről.

Az esemény házigazdája Székesfehérvár lesz majd, ahol a First Field, Magyarország első hivatalos amerikaifutball-pályája van.

"Több szempontból is nagy dolog ez. A város még nem adott ekkora rendezvénynek otthont. Egy kispályás labdarúgó Európa-bajnokságot két évvel ezelőtt azonban már óriási sikerrel rendezett. Ott is végig több ezer néző volt kint a mérkőzéseken, amelyeket a televízióban élőben is figyelemmel kísérhettek az érdeklődők" - idézte a szövetség közleménye Bóka Viktort, a szervezet alelnökét.

A világbajnokságon előreláthatólag nyolc csapat küzd majd egymással.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:38, péntek | Sport

A Chelsea új idegenbeli mezét az Aranycsapat inspirálta

Az angol labdarúgó bajnokságban, a Premier League-ben szereplő Chelsea csütörtökön mutatta be új idegenbeli mezét, amelyet a legendás Aranycsapat szerelése ihletett.

2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport

Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.

2025. Június 11. 07:06, szerda | Sport

Cser-Palkovics András: Székesfehérvár ideiglenesen átveszi a Fehérvár FC-t

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kedden bejelentette, hogy a város ideiglenesen átveszi a labdarúgó NB I-ből kiesett Fehérvár FC-t, megmentve ezzel a megszűnéstől.

2025. Június 11. 07:00, szerda | Sport

Azeri-magyar - Szoboszlai szerint jó tanulópénz volt a két felkészülési meccs

A csapatkapitány Szoboszlai Dominik szerint a magyar válogatott mindkét felkészülési mérkőzése jó tanulópénz volt a világbajnoki selejtezősorozat megkezdése előtt.