Hírek
2012. Június 22. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Magyarország a legvonzóbb befektetési célpont a kelet-európai régióban

A Site Selection magazin 2012. májusi számában közzétett rangsor szerint hazánk a legnépszerűbb befektetési célpont a kelet-európai régióban.
A kéthavonta megjelenő, észak-amerikai befektetési és ingatlan magazin szerint – amely elsősorban on-line formában népszerű – 2011-ben Magyarország rendelkezett a befektetőket leginkább vonzó paraméterekkel, és a metropoliszok rangsorában is Budapest áll az első helyen.
A magazin által negyedik alkalommal közzétett éves „Best to invest” rangsor 50 százalékban olyan elemzéseken alapul, amelyek az üzleti környezetet, az üzleti kockázatot, a közvetlen külföldi befektetéseket és az infrastruktúrát vizsgálják, míg a másik 50 százalék a 2011-ben bejelentett új és szélesedő lehetőségeket veszi számba, amelyeket az ún. Conway Data Inc. alapján értékelnek. (McKinley Conway a magazin alapítója, az általa kidolgozott kritériumrendszer a minősítés alapja.)
A nagyvárosok minősítésénél 40 százalékban szintén az üzleti környezetet, az üzleti kockázatot, a közvetlen külföldi befektetéseket, az infrastruktúrát és az elérhetőséget vizsgálják, 20 százalékban általános tényezőket és a maradék 40 százalékban az újonnan bejelentett projekteket. A magazin szerkesztője a honlapon üdvözölte a nyertes befektetési ügynökségeket – így az előkelő helyen feltüntetett Nemzeti Külgazdasági Hivatalt is -, melyeket 2011-ben „nem lehetett legyőzni.”
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld
Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét
Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Külföld
Augusztusban váratlanul éves csúcsra nőtt az euróövezeti gazdasági aktivitás
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.